Restafval slim verwerken tot producten


De mogelijkheden om afval in te zetten voor de productie van nieuw voedsel zijn ongekend. De Clique legt zich erop toe om afval zoveel mogelijk te benutten.

Bron 
Trouw De Clique maakt van koffiedik, oud brood en sinaasappelschillen lekkere nieuwe producten

Woordenschat
organische - baanbrekende - reststromen - verdienmodel - spirituele - compost - monopolie - gft - gefaciliteerd - secundaire - afzetmarkt - pesticides

Leerdoel 
Ik kan de successen en de uitdagingen van het afvalverwerkingsbedrijf toelichten.

Opdracht 1 - Titels
Maak met de woorden van de woordenschat alternatieve titels voor de tekst. Bedenk er vijf en gebruik in elke titel minimaal drie woorden uit de woordenschat.

Opdracht 2 - Flyer
Maak een flyer waarin je het bedrijf promoot. Leg uit wat het bedrijf doet en waarom een potentiële klant net het bedrijf zou moeten samenwerken.

Opdracht 3 - Emoticons
Maak samen met enkele klasgenoten een samenvatting van de tekst die bestaat uit emoticons. Bespreek met elkaar welke emoticons nodig zijn om de kern van de tekst te laten zien. Presenteer deze beeldsamenvatting daarna aan een andere groep en vraag feedback.